20160417_162723_HDR~2~2

BROŃ PALNA – TY TEŻ MOŻESZ STRZELAĆ!

autor: Mateusz

Jeśli tylko – nie dysponujesz ukrytym w swojej głowie nikczemnym planem, który       na celu ma niszczenie, zagładę i sianie chaosu wśród niewinnego społeczeństwa (prędzej czy później i tak trafiłbyś do więzienia lub szpitalu psychiatrycznego dla skazanych) to – możesz strzelać z broni palnej! 

W Polsce ogólny dostęp do broni palnej jest mocno okrojony. Wywołuje to wiele kontrowersji i podzielonych opinii wśród społeczeństwa. Nie chcę rozwijać tej myśli, gdyż mnie samego ustawa o broni i amunicji grzecznie mówiąc diabelsko irytuje.      Z tego względu zostawię tę kwestię na inny raz, bo mógłbym napisać coś w przypływie emocji i potem bym tego żałował. Przejdę jednak do samego tematu strzelania. Strzelałeś/aś kiedyś na strzelnicy z broni palnej? Jeśli tak, to zapewne znasz podstawowe zasady obchodzenia się z bronią. Jeśli nie – to koniecznie to przemyśl, ponieważ nie wiesz co tracisz. Nie bój się. Pierwsza wizyta na strzelnicy zostawia najwięcej wrażeń i żadnych trupów 😀 A poważnie – nie musisz być wybitnym strzelcem wybierając się na strzelnicę. Gdy tylko instruktor usłyszy od Ciebie że jesteś w takim miejscu pierwszy raz – doskonale będzie wiedział jak             o Ciebie zadbać i jak dopilnować wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zostanie Ci wszystko wyjaśnione krok po kroku. Jakieś pytania, niejasności? Pytaj. Instruktor na wszystkie odpowie lub powtórzy. Na początek – po niezbędnym wykładzie na temat bezpieczeństwa i obsługi broni palnej – dostaniesz broń bocznego zapłonu                 o kalibrze .22 LR. Oddasz z niej kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt strzałów, by oswoić się z obsługą broni. Ten sportowy kaliber nie wywołuje zbyt wielkiego odrzutu podczas wystrzału. Jednak potem, gdy przejdziesz do większego kalibru, np. 9 mm (wszystko podczas pierwszej wizyty) to odrzut może być nieco większy. Lecz trzymając pistolet poprawnie, odrzut nie będzie niebezpieczny dla twoich nadgarstków. Potem, gdy już nieco oswoisz się ogólnie z bronią, możesz próbować   z rewolwerem, karabinami a nawet ze strzelbą. Choć to, polecam dopiero przy drugiej wizycie. Jeśli tylko zdecydujesz się odwiedzić strzelnicę ponownie. A dalej? Kto wie, może zaczniesz brać udział w zawodach strzeleckich i będziesz osiągać świetne wyniki! Spróbuj – nie pożałujesz 😉

Ostatnio odbyłem swoją czwartą w życiu wizytę na strzelnicy. Zdecydowanie bywam tam zbyt rzadko. Ciężko opisać słowami jakie wrażenia dostarcza strzelanie. Wiem na pewno, że sprawia mi to wiele frajdy, emocji, daje satysfakcję i wywołuje we mnie wewnętrzny spokój. W perspektywie czasu podejmę się wyrobienia pozwolenia na broń sportową.                                                                                             Pamiętaj – że jeśli Ty również po pierwszej wizycie na strzelnicy pokochasz strzelanie – ćwicz również na własnym podwórku z wiatrówki. Kosztuje to mniej, a pozwala na utrwalenie poprawnej pozycji strzeleckiej, prawidłowej kontroli oddechu i poprawy własnej celności.

A to kolejny materiał z wizyty na strzelnicy, na którym nasza postawa strzelecka jest już znacznie lepiej opanowana 😉

20160417_162723_HDR~2~2

20160417_171413_HDR~2~2

2 comments on “BROŃ PALNA – TY TEŻ MOŻESZ STRZELAĆ!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *