su~2

CZASAMI TRZEBA SIĘ ZATRZYMAĆ…

autor: Sylwester

Ostatnio częściej zaszywam się w lesie, gdzie mam mnóstwo czasu na spokojne przemyślenia, gdzie nie ma licznych bodźców rozpraszających. Jestem jednostką dość pozytywnie nastawioną do świata i do wszelakich sytuacji, jednak poznaję również na mojej drodze ludzi, którzy odbierają różne sytuacje zupełnie inaczej.          I absolutnie tego nie potępiam, bo przecież świat jest ciekawy właśnie dlatego,            że niemal każdy ma na niego inne spojrzenie.

Zacząłem myśleć o tym, że nie wszyscy przecież lubią samotność, takie chwilowe odcięcie się od codzienności, ciszę, spokój, taki czas na zastanowienie się nad wszystkim. To prawda, że ludzie mogą preferować przebywanie w towarzystwie,        z innymi, przy dobrej zabawie, gdzie skupiamy się na tym, by spędzić miło każdą chwilę, by zakłócić nasze myśli, często zagłuszyć sumienia, jednak prawdą jest też,     że takie chwile z samym sobą bywają naprawdę przydatne, o czym nie każdy może mieć pojęcie. Ciągła ucieczka od naszych myśli, od naszej obecnej rzeczywistości może mieć w konsekwencji fatalne skutki.  Żywimy się opiniami, które ktoś nam narzuca, np. w TV, w internecie, bierzemy życie takie, jak jest nam pokazywane.           I to jest właśnie podstawowy błąd. Zamiast samemu tworzyć swoją rzeczywistość, opieramy swoje życie o życie innych otaczających nas ludzi, często wręcz żyjemy życiem innych. Zauważmy ile dzisiaj jest gazet, blogów, stron internetowych poświęconych wyłącznie życiu celebrytów! Wielu ludzi śledzących ich życie, robi to, by po prostu mieć temat do plotek, a dlaczego tak naprawdę to robią? Bo ich życie jest tak nudne, że muszą szukać jakiejś taniej podniety w życiu innych osób. Ci ludzie nie są w stanie wziąć się za swoje życie i nim pokierować, złapać za stery, przejąć kontrolę! A potem nagle mają 40 lat, są zmęczeni swoją pracą, sfrustrowani swoim życiem, bez perspektyw, bez pasji, bez marzeń.. życie z dnia na dzień,                               byle ,,do pierwszego”, żałosne!

W życiu przecież jest tyle do odkrywania, zdobywania, poznawania, zobaczenia, doświadczania.. Tylko żeby sobie to uświadomić, trzeba czasem się zatrzymać. Zatrzymać tą machinę ,,sukcesu”, ten pęd za nie wiadomo czym. Zastanowić się,     po co ja tak naprawdę żyję, co kocham, co mnie napędza i umacnia, a co mnie hamuje i przybija, kiedy jestem tak naprawdę szczęśliwy? Co chciałbym osiągnąć       w życiu? Wielu ludzi nigdy nie zdobywa się na takie zatrzymanie i jak to dobrze ujął     w swej książce Brian Tracy – płyną z nurtem rzeki życia wprost na wodospad                 i zazwyczaj orientują się dopiero kilka metrów przed katastrofą, że nie mają nawet solidnych wioseł, aby spróbować się uratować. Dlatego namawiam Was bardzo serdecznie do tego, abyśmy nigdy nie zapomnieli się zatrzymywać i zadawać sobie tych kilku kontrolnych pytań, bo uwierzcie mi – potrafią one zdziałać cuda z naszym życiem 😉 Wiem, że czasem towarzyszy nam ten strach – jeśli się zatrzymam, to ktoś inny mnie wyprzedzi… znam to z własnych doświadczeń i uwierzcie mi, to wcale tak nie działa, jeśli oczywiście poważnie potraktujemy temat i naprawdę skupimy się na rzeczach ważnych.

Dlatego jeszcze raz namawiam Was do tego, aby w wolnej chwili zrobić sobie herbatę do termosu, porządne kanapki, założyć wygodne buty i wyjść na spotkanie   z przyrodą i oczywiście z samym sobą 😉

W materiale zobaczycie mocno skróconą relacje z mojego dzisiejszego niedzielnego wypadu :) Na koniec filmu moja reakcja na pewne ciekawe wydarzenie, które mnie spotkało w obozie :)  Technikę rozpalania ogniska metodą studni ( i nie tylko) omówimy w jednym z naszych kolejnych wpisów. Czekamy na relacje z Waszych wypadów w komentarzach.

Trzymajcie się 😉

0 comments on “CZASAMI TRZEBA SIĘ ZATRZYMAĆ…Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *