20170225_125834~3

LUDZIE BOJĄ SIĘ RYZYKOWAĆ…

autor: Mateusz

Dlaczego dzisiaj wielu z Nas lubi na co dzień żyć w swojej ustalonej i bezpiecznej „strefie komfortu”? Nie potrafimy, a nawet nie chcemy wychodzić poza swój własny, sprawdzony schemat. Nie próbujemy wprowadzić do swojego życia czegoś nowego  i świeżego. Nie staramy się przełamywać, często już nudnej, rutyny dnia codziennego. Nie poznajemy innych miejsc niż te, które już dobrze znamy. Ograniczamy się bardziej, lub mniej. Odpowiedzią może być fakt, iż większość z Nas boi się ryzykować…

Oczywiste jest to, by nie wiązać tego „ryzyka” z czymś głupim i bezmyślnym. Używając własnej wyobraźni, potrafimy według swoich wartości ocenić koszty pewnego „ruchu”. Musimy umieć odróżnić ryzyko potencjalnie opłacalne, od ryzyka bez jakiejkolwiek wartości. Choć nawet takie, w najlepszym przypadku zostawia Nam doświadczenie i jakąś mądrość na przyszłość.                                                             Niektórzy wolą do wielu sytuacji podchodzić „bezpiecznie”. Mając do wyboru dwie lub więcej różnych stron, chcą zachłannie z każdej z nich zabrać coś dla siebie. Tak się niestety nie da! Nie można mieć wszystkiego na raz. Przeważnie kończy się to na tym, że nie mamy nic. Dlaczego? Za sprawą braku konkretnej decyzji                                 i jednoznacznego wyboru drogi w danej sytuacji. Czy naprawdę lepiej stać w miejscu i cały czas „dryfować” pomiędzy różnymi ścieżkami wyboru, a zdecydować się na którąś z tych dróg i ruszyć z miejsca? Nie sądzę. Nawet jeśli ta droga okaże się               tą niewłaściwą, to już będziemy o krok dalej, niż byliśmy przedtem.

Czasem warto zdecydować się na ryzyko. Spójrzmy na tych wszystkich wielkich ludzi, którzy coś w życiu osiągnęli i do czegoś doszli. Nie mieliby tego, gdyby                       nie podejmowali ryzyka w swoim życiu. Więc – nie bójmy się ryzykować!

20170225_113356~2

20170225_113426~2

20170225_113502~2

20170225_113524~2

20170225_115413~2

20170225_104752~2

 

 

 

 

 

3 comments on “LUDZIE BOJĄ SIĘ RYZYKOWAĆ…Add yours →

 1. Ludzie nie potrafią / nie chcą wyjść poza swoje schematy bo:
  * nie chcą nic zmieniać w swoim życiu, jest im po prostu tak dobrze.
  Jedni przez to są szczęśliwi, drudzy mniej, a jeszcze inni kompletnie nieszczęśliwi…
  * popadli w totalną rutynę dnia codziennego i boją się konkretnych zmian, które przecież mogą jednak „dać” im coś więcej niż tylko doświadczenie…
  Dlatego warto jest wyjść poza swój margines, żeby nie stać w miejscu. Próbować małymi krokami ponosić RYZYKO, bo może okazać się kluczowe w ich życiu.
  Dzięki chłopaki za ten wpis :)
  Pozdrawiam!

 2. Ps. Dobrze też jest gdy w naszym otoczeniu są Ludziki, które potrafią Nam, (mało odważnym, mało zdecydowanym) pomóc iść dalej a nie cofać się. Bo trafiają się tacy, którzy mówią: ” a co Ty chcesz zmieniać w swoim życiu? Źle Ci jest? Siedź tam gdzie siedzisz!”.
  Mi jedna OSOBA 😉 uświadomiła, że nie ma sensu mieć tych toksycznych obok siebie, którzy nas ograniczają. Wtedy będzie nam zdecydowanie łatwiej podejmować decyzje i tytułowe „RYZYKO”.
  👊👍

  1. Nie jest żadną ujmą uczyć się i motywować dzięki otaczającym, bliskim Nam osobom. Nawet już mając tą świadomość, jesteśmy o krok dalej od tych, którzy boją się zmian i ryzyka w swoim życiu. Zostaje Nam tylko iść jeszcze o krok dalej i samemu spróbować się przełamać. Zrobić coś, czego wcześniej się baliśmy lub nie byliśmy zdecydowani. Coś, co potwierdzi że mamy w sobie chęć samorozwoju i łamania lodów. Zwłaszcza, gdy obserwujemy jak przełamywanie się u osób które znamy, przynosi pozytywne skutki.
   Walczmy o to, co jest tego warte…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *