MULTIMEDIA

Tutaj znajdziecie listę polecanych filmów, seriali a nawet gier powiązanych                   z tematyką survivalu. Lista będzie rozwijała się wraz z nowymi propozycjami. Oczywiście zachęcamy Was, do tego, abyście Wy również podawali                                 w komentarzach własne propozycje, które zostaną przez nas dodane do listy.

FILMY:

THE REVENANT – ZJAWA (2015)

Film zapowiadał się dość głośno, co wcale nie powinno dziwić. Nie było rozczarowania. Naprawdę bardzo dobra produkcja, trzymająca cały czas w napięciu, pomimo iż film jest długi. Podstawy survivalu pokazane w profesjonalny sposób, bez większych zastrzeżeń. Mocny i konkretny film. Zdecydowanie polecamy!

611075.1

 

CAST AWAY – POZA ŚWIATEM (2000)

Ciekawa i poruszająca historia człowieka, który dotąd nie mający styczności ze sztuką przetrwania, trafia na bezludną wyspę, gdzie zdany jest tylko na siebie.       Dobry przykład tego, jak zwykły człowiek potrafi dostosować się do niedogodnych warunków.

Cast-Away-DI

 

127 GODZIN (2010)

Ekranizacja wydarzeń z wypadku Arona Ralstona. Uwięziony w rozpadlinie skalnej, musi toczyć desperacką walkę o przetrwanie. Sytuacja stawia przed nim dylemat – odcięcie własnej ręki, czy złudne czekanie na pomoc. Zdarzenie ukazuje, jak człowiek w skrajnych sytuacjach ujawnia swoją prawdziwą naturę.

205912.1

 

THE ROAD – DROGA (2009)

Ojciec wraz z synem przemierzają postapokaliptyczną Amerykę, kierując się ku wybrzeżu. Historia skupia się nie na otaczającej bohaterów postapokaliptycznej rzeczywistości, lecz na tym, jak pozostać człowiekiem w świecie pozbawionych jakichkolwiek praw.

160543.1

 

JESTEM LEGENDĄ (2007)

Forma filmu zasadniczo różni się od innych, podobnych produkcji. Tajemniczy wirus wymordował lub zamienił w krwiożercze bestie prawie całą ludzkość. Samotny naukowiec poszukuje szczepionki, by odwrócić mutację.  Film przedstawia przede wszystkim historię samotnego człowieka, jego emocje, lęki, uczucia oraz postawę wobec niebezpieczeństwa połączonej z poczuciem obowiązku.

i-am-legend-5210813bc1f17

 

THE BOOK OF ELI – KSIĘGA OCALENIA (2010)

Akcja filmu rozgrywa się w 2044 roku, a głównym bohaterem historii jest tytułowy Eli, który jest posiadaczem ostatniego egzemplarza Biblii na ziemi. Za sprawą „wewnętrznego głosu”, który kazał mu podążać na zachód, od lat szuka on miejsca, w którym księga mogłaby znaleźć zastosowanie – nauczać ludzi.

174455.1

 

INTO THE WILD – WSZYSTKO ZA ŻYCIE (2007)

Film o porzuceniu społeczeństwa w poszukiwaniu prawdziwego szczęścia wśród dzikiej, dziewiczej natury. Skłania do wielu przemyśleń i pozwala nam inaczej spojrzeć na otaczający Nas świat.

107168.1

 

WILD – DZIKA DROGA (2014)

Młoda kobieta postanawia uporać się ze śmiercią matki i rozpadem małżeństwa, wyruszając w pieszą wędrówkę obejmującą tysiąc mil. Film zdecydowanie apeluje bardziej do serca niż rozumu.

542137_1.1

 

JENIEC: TAK DALEKO JAK NOGI PONIOSĄ (2001)

Film, który ukazuje potęgę człowieka walczącego o wolność. Możemy zobaczyć, jak niemiecki jeniec radzi sobie w surowych i jakże różnorodnych warunkach rosyjskiej ziemi.

12696488_1135047073173074_30679198_o

 

ROBINSON CRUSOE (1997)

Robinson Crusoe to jedyny ocalały z katastrofy morskiej, który trafia na bezludną wyspę. Z początku jest kompletnie załamany sytuacją, w jakiej się znajduje. Jednak    z czasem postanawia walczyć o przetrwanie, wykorzystując to, co ma – a z początku ma naprawdę niewiele.

968full-robinson-crusoe-screenshot

 

WODNY ŚWIAT (1995) (propozycja od Was)

Wizja Ziemi w przyszłości po katastrofie ekologicznej. Po roztopieniu się lodowych czap na biegunach nie ma już stałego lądu, tylko jeden wielki ocean. Przetrwali jednak ludzie, którzy jakoś próbują urządzić sobie życie w „wodnym świecie”. Niemal wszyscy wierzą w istnienie legendarnego, stałego lądu, którego jednak nikt nigdy nie widział.

302129.1

 

GRY:

TOMB RAIDER (2013)

Początki przygód młodej Lary Croft. Statek z archeologami na pokładzie rozbija się o skały w pobliżu tajemniczej wyspy. Lara Croft musi odnaleźć pozostałych rozbitków. Rozgrywkę zaczynamy od bezbronnej, niedoświadczonej i drobnej dziewczyny. Jednak z czasem, jej umiejętności przetrwania, walki i pokonywania napotykanych trudności rozwijają się. Najlepszy tytuł z całej serii.

tombraider2013

tombraider-2013-03-11-05-45-49-87

 

THE LAST OF US (2013)

Jest to gra. Jednak swoją niezwykle wyjątkową i poruszającą historią, przebija niejeden dobry film. Po apokalipsie spowodowanej przez grzyby zamieniające ludzi w zombie, świat rządzi się własnymi prawami. Każdy szuka własnego sposobu na przetrwanie. Mężczyzna imieniem Joel nawiązuje głęboką więź z nastoletnią Ellie, którą się opiekuje. Arcydzieło wśród gier!

the-last-of-us-remastered-screen-09-ps4-us-28jul14

the-last-of-us-remastered-listing-thumb-01-ps4-us-08apr14

2 comments on “MULTIMEDIAAdd yours →

  1. Uwielbiam film „Jestem legendą”. Ma w sobie to coś!
    Moja propozycja do Waszej listy filmów to ” Wodny świat”. W nim też znajdzie się co nieco survivalu. Do tego jest to survival na oceanie 😀

    1. Zgadza się – „Jestem legendą” to niezły film.
      Propozycja super. W najbliższym czasie zostanie przez nas dodana do listy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *