PicsArt_01-08-07.25.44

SURVIVAL DLA KOBIET?!

autor: Mateusz

Czy istnieje coś takiego jak „survival dla kobiet”? Skoro pytamy, to spytajmy też       czy istnieje „survival dla mężczyzn”?  

Potocznie można powiedzieć że na obydwa pytania odpowiedź brzmi – tak! Jednak używając słowa „survival” powinniśmy być ostrożni. Wynika to z tego, iż słowo          to samo w sobie ma wiele znaczeń. Dlatego warto określać o jaki sens tego słowa dokładnie nam chodziło w konkretnej wypowiedzi. „Survival” może być sportem, sztuką przetrwania, zainteresowaniem, pasją, myśleniem, decyzją, sposobem życia. Wszystkie te dopełnienia mogą się ze sobą łączyć, ale mogą być też odrębnymi definicjami. Jednak chcąc ogólnie rzecz ująć, survival to po prostu umiejętność skutecznego radzenia sobie w sytuacjach skrajnych/ekstremalnych. I gdy istnieje zagrożenie życia, nie istotne jest czy Nasz „survival” jest sportem, hobby, chwilowym widzimisiem czy stylem życia. I racja, im większe doświadczenie, tym większe szanse na przetrwanie. Lecz w ostateczności, w skrajnych sytuacjach decyduje Nasze prawidłowe myślenie, zachowanie zimnej krwi i wola przetrwania.                

Wracając więc do kwesti „survivalu dla kobiet”. Jak najbardziej – survival może,          a nawet powinien być również dla kobiet! I błagam! Nie próbujcie rozróżniać survivalu pomiędzy tym dla kobiet, a tym dla mężczyzn. Nie ma to większego sensu. Oczywiste jest, że kobiety mogą mieć w niektórych sytuacjach trudniej, ze względu na mniejsze możliwości fizyczne niż faceci. Ale wtedy zawsze mogą użyć głowy, a nie tylko mięśni. I wierzcie mi, czasami lepiej na tym wychodzą niż My.

Pamiętajcie – survival jest dla wszystkich, bez względu na płeć. Sam spotkałem parę dziewczyn, które również były pasjonatkami sztuki przetrwania. I wierzcie mi lub nie, ale niektóre z nich były „twardsze” od niejednego faceta. A jak kiedyś z jedną z nich byłem na krótkim „wypadzie survivalowym”, nie odbiegała znacząco od mojego tempa i świetnie radziła sobie z czynnościami w obozowaniu.    Dlatego dziewczyny (te które jeszcze się wahają) – nie bójcie się posmakować „survivalu”. Zobaczycie     że wcale nie jest to tak trudne, jak się może wydawać. Zwłaszcza że nie musicie umieć wszystkiego od razu. Najważniejszy jest pierwszy krok, w dobrą stronę.                                                                                                                                                                          

PicsArt_01-08-07.25.44

 

 

2 comments on “SURVIVAL DLA KOBIET?!Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *