sylwek

UŁUDA WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

autor: Sylwester

Współczesny świat sprzedaje nam mnóstwo ściemy. Taki wniosek urodził się               w mojej głowie po wypadzie z Miśkiem i po kilku innych doświadczeniach ostatnich dni.

Dodam jeszcze, że zarzucono mi któregoś razu, że survival (wypady do lasu) to pewna forma ucieczki. W zupełności się z tym zgadzam, otóż uciekamy własnie przed współczesnym zakłamaniem. Najtrudniejsze jest to, że wszyscy żyjemy             w tym świecie, przez co często nieświadomi nabieramy tych wszechobecnych pragnień: samochód, własne mieszkanie, a najlepiej to 3-piętrowa willa z basenem,   a potem większy samochód, większe wygodniejsze mieszkanie itd. itd… Błędne koło, bo już niejeden bogaty człowiek przyznał:

Kiedy mamy już dużo pieniędzy, to i tak chcemy ciągle więcej…

To samo dzieje się, jeśli chodzi o życie uczuciowe. Telewizja i internet sprzedają           nam ściemę, że na każdym kroku czeka na nas ktoś jeszcze piękniejszy, jeszcze zabawniejszy, jeszcze bardziej dopasowany do nas, niż osoba, z którą obecnie jesteśmy. Przez takie działania mediów, nie traktujemy związków poważnie, szybko odpuszczamy, często nie walczymy o tą drugą osobę.

Kiedy ostatnio zdarzyło Ci się usiąść i po prostu podziękować za to, co obecnie masz? Poczuć szczęście, że nie jesteś głodny, że masz dach nad głową? Tak, mi też rzadko się to zdarza, ale wypady do lasu, gdzie czuję spokój, gdzie panuje cisza, wywołują we mnie takie właśnie refleksje.

Dlatego jak zawsze namawiamy Was do tego, abyście i Wy wzięli swoich znajomych   i wybrali się do lasu. Tam możecie na chwilę się zatrzymać i pomyśleć, co tak naprawdę dla Was jest ważne :)

Trzymajcie się!

3 comments on “UŁUDA WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATAAdd yours →

 1. Świetny filmik,bardzo mi pomógł, gdyż teraz mam dość kiepską sytuację z pracą a on zainspirował mnie do tego,że są rzeczy ważniejsze…jest coraz więcej takich ludzi,którzy chcą się uwolnić od miastowego zniewolenia…ja również mam ogromną potrzebę obcowania z naturą i często uciekam z miasta :)

  1. Cieszymy się, że udało nam się Ciebie zainspirować do wartościowych refleksji 😉
   Chcielibyśmy, aby było coraz więcej osób, które doceniają obcowanie z naturą i widzą w tym głębszy sens :)
   Pozdrawiamy

 2. Ja byłem z kobietą siedem lat. Na ostatniej prostej, tuż przed ślubem jej się odwidziało. Powód? Pewnie było ich wiele, ale najnowszym odkryciem kursy coachingowe zachęcające do zostania najlepszą wersją siebie 😛
  To nie jest zakłamanie. To są prymitywne mechanizmy ewolucyjne, które my, jako gatunek wyższy podobno okiełznaliśmy. Ostatnio jednak, szczególnie w dużych miastach, najpewniej w dużej mierze przez wpływ celebrytów, wzorce kulturowe się rozpadają i wracamy powoli na poziom jaskiniowców…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *